Osoby prowadzące


Dr Aleksandra Jędryszek-Geisler.

Doktor psychologii, pedagog z wieloletnim doświadczeniem pracy w szkole. Od 2011 roku zajmuje się kształceniem nauczycieli w Polsce, Anglii, Szkocji, Islandii, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Adiunkt Polskiego Uniwersytetu Na Obczyźnie w Londynie, a także adiunkt w Katedrze Pedagogiki i Psychologii Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. Dyrektor Pracowni Psychologiczno-Pedagogicznej Posterus. W ramach pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim stresem i wypaleniem zawodowym nauczycieli. Członek Polish Psychologists’ Association. Autorka wielu publikacji naukowych z zakresu pedagogiki i psychologii.


Mgr Dorota Hrycak-Krzyżanowska

Nauczyciel mianowany, posiadająca QTS (uprawnienia nauczycielskie w Wielkiej Brytanii). Posiada kilkunastoletnie doświadczenia w pracy jako nauczyciel w systemie szkół polskich i brytyjskich. Researcher, Zakład Dydaktyki Polonijnej (PUNO) Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie.
W 2018 założyła prywatną szkołę języka polskiego dla dorosłych i młodzieży w Reading. Współpracuje
z brytyjskimi instytucjami jako: od 2012 wykładowca sztuki i designu na poziomie A-Level w ISCA, lektor języka polskiego w PUNO oraz w Wellington College, obecnie AQA Content Writer, A-level Polish. Nauczycielka języka polskiego w Szkole Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie.

W swojej pracy naukowej zajmuje się badaniem tożsamości kulturowej młodzieży polskiej mieszkającej w Wielkiej Brytanii. Jako doktorantka, interesuje się wykorzystaniem praktyk artystycznych w nauczaniu języka polskiego jako obcego oraz technikami ludycznymi jako aktywizującymi metodami nauczania.

Współautor podręcznika „Legendy polskie na A2. Podręcznik dla dzieci polonijnych i nie tylko”.