PUNO.AC.UK

PUNO.AC.UK

Z dumą informujemy, że 80-lecie przynosi kolejne wielkie wydarzenie w historii PUNO. Od roku akademickiego 2019/2020 Polski Uniwersytet Na Obczyźnie ma prawo używania brytyjskiej domeny uniwersyteckiej. Mamy więc już takie samo rozszerzenie naszego adresu, jak każdy inny uniwersytet z siedzibą w Wlk. Brytanii (w tym np. Oxford i Cambridge).

Tym razem po zaledwie trzymiesięcznych staraniach otrzymaliśmy prawo stałego posługiwania się domeną PUNO.AC.UK – w tym również na potrzeby naszego “PUNO Bridge“. To jest adres, za którym stoi marka najbardziej uznanego w świecie systemu szkolnictwa wyższego.

Żaden inny polski uniwersytet nie dostąpi tego wyróżnienia. Lata aktywności naukowo-badawczej, i teraz bardzo istotnej innowacyjności w naszym podejściu do projektów akademickich UE, owocują fenomenem na skalę światową. Nie ma drugiej Uczelni tak aktywnie podtrzymującej więzi ze swym Krajem ojczystym – którą spotkałoby takie wyróżnienie. Zostaliśmy włączeni do sieci akademickiej UK, będąc polskim Uniwersytetem w UK.

Gratulacje dla wszystkich Osób współtworzących PUNO w Londynie. Bez naszej wspólnej pracy bylibyśmy nic nie wnoszącym do świata tworem politycznych zawirowań. A tak realne partnerstwo UK – PL to nasz PUNO.