mgr Beata Howe


Absolwentka anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego, tłumacz zawodowy, nauczyciel dyplomowany w sektorze Lifelong Learning.

Przez przeszło 20 lat pracowała jako nauczycielka języka angielskiego oraz wykładowca na kursach szkoleniowych dla nauczycieli w Carshalton i Merton College i następnie jako asystentka w Canterbury Christ Church University.

Prowadziła kursy A Level Polish oraz była redaktorem pisma dla młodzieży Tygiel. Uczyła również j. polskiego na kursach dla dorosłych. Przeprowadzała inspekcje egzaminὁw z języka polskiego na Leeds Metropolitan University I asystowała przy pisaniu programów nauczania j.polskiego.  Była członkiem unijnej, międzynarodowej grupy pedagogów redagujących projekt Heuropa  – interaktywny, komputerowy program do nauczania języka polskiego dla dzieci i osὁb dwujęzycznych.

Obecnie jest dyrektorem szkoły im. Prezydenta R. Kaczorowskiego i kierownikiem Zakładu Dydaktyki Polonijnej Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie. Wykłada na studiach podyplomowych PUNO Nauczanie języka I kultury polskiej poza Polską.

Współautorka poradnika dla rodziców Po polsku na Wyspach, autorka wielu artykułów na temat szkolnictwa polskiego za granicą oraz wystąpień na konferencjach dotyczących polskiej oświaty.