dr Marian Zastawny


Jest inżynierem lotnictwa specjalizującym się w dziedzinie aerodynamiki i komputerowych symulacji przepływów (Computational Fluid Dynamics – CFD). Jego praca zawodowa wiąże się z prowadzeniem zaawansowanych analiz aerodynamicznych oraz opracowywaniem nowych metod i oprogramowania służących do symulacji zachowania gazów i cieczy. Ponadto, Marian jest silnie zaangażowany w działalność społeczną w ramach Stowarzyszenia Techników Polskich (STP) w Wielkiej Brytanii, którego był prezesem w latach 2015-2018, a także aktywnie działa w Polskim Uniwersytecie na Obczyźnie.
Marian ukończył studia inżynierskie na Politechnice Warszawskiej, Magisterium na prestiżowym California Institute of Technology, a w 2013 roku uzyskał tytuł doktora inżyniera na Imperial College w Londynie za pracę na temat symulacji przepływów wielofazowych. Podczas swojej kariery akademickiej był wielokrotnie nagradzany stypendiami i wyróżnieniami za pracę naukową.

Obecnie pracuje firmie Siemens PLM Software w zespole programistów odpowiedzialnych za implementację i testowanie innowacyjnych modeli naukowych, wykorzystywanych w mechanice płynów.