Inauguracja roku akademickiego 2018 – 2019 w Londynie

Inauguracja roku akademickiego 2018 – 2019 w Londynie

Rektor i Senat Polskiego Uniwersytetu Na Obczyźnie zaprosili liczną Polonię w UK, a także szacownych Gości z naszego Kraju (z Panią Senator Anną Marią Anders na czele), na inaugurację roku akademickiego 2018 / 2019 w polskim Londynie. Wydarzenie odbyło się w dniu 12 października 2018, w Sali Malinowej budynku POSK zlokalizowanego w dzielnicy Hammersmith.

Oprócz wystąpienia Rektora PUNO – prof. Tomasza Kaźmierskiego, w programie znalazł się m. in. bardzo ciekawy wykład inauguracyjny: „Polskie konstytucje dla demokracji”. Wygłosił go prof. Mirosław Matyja, kierujący Zakładem Kultur Mniejszości Narodowych PUNO.

Ponadto przyznaliśmy doktorat honoris causa Pani Irenie Delmar-Czarneckiej, znakomitej aktorce teatralnej i propagatorce polskiej kultury w Wielkiej Brytanii. Jak zwykle nadzwyczajną laudację wygłosiła prof. Ewa Lewandowska-Tarasiuk, kierująca Zakładem Współczesnej Kultury Literackiej i Artystycznej.

Świetną oprawę muzyczną zapewnił nowo powstały chór naszej Uczelni „Musica PUNO”, którego działalnością kieruje dr Agnieszka Szajner z Wydziału Humanistycznego Polskiego Uniwersytetu Na Obczyźnie.

Dziękujemy wszystkim pracownikom i wolontariuszom PUNO za pomoc w przygotowaniu i realizacji naszego wydarzenia. Dziękujemy również mediom polonijnym za relacje z jego przebiegu.

PLIKI DO POBRANIA:GALERIA ZDJĘĆ: tutaj…