Badanie polskich naukowców w zakresie stażów międzynarodowych

Tworzymy w Londynie pierwszy polski ośrodek stażowy dla Naukowców z Polski. Jego celem jest ustanowienie dużo szerszego mostu, niż ma to miejsce obecnie, łączącego polski i zachodni świat nauki. XXI wiek to czas gospodarki wiedzy.

Ponad 40-milionowy naród, jaki tworzymy na całym świecie, nie doczekał się jak dotąd choćby jednego startupa działającego na tyle szeroko by tworzyć w Polsce dużą ilość innowacyjnych miejsc pracy (które nie wypalają ludzi po roku). Dzisiejszym celem nauki nie są badania same w sobie. Estonia pokazuje to znakomicie. Państwo, które ma populację mniejszą od Warszawy, wypracowało już 4 (słownie: CZTERY) globalne startupy, w tym jeden efektywnie konkurujący z Uberem.

PUNO ma już 80 lat, od niemal ośmiu jesteśmy aktywni w strukturze unijnej. Jako jedyna polska uczelnia bierzemy regularny udział m. in. w London Tech Week, i to z własnymi projektami. W dzisiejszych czasach o wiele za mało polskich pracowników naukowych podejmuje tak istotne wyzwania dla rozwoju naszej nauki, jak właśnie staż międzynarodowy.

W związku z tym ankieta badawcza Polskiego Uniwersytetu Na Obczyźnie i Stowarzyszenia Młodej Polskiej Emigracji, skierowana do Osób rezydujących w Polsce i pracujących na polskich uczelniach. Każda specjalizacja i dziedzina wiedzy się liczy, od historii po sztuczną inteligencję. Brexit to duże zmiany, również w innowacjach dla gospodarki w UK.

Badamy więc potrzeby polskich naukowców w zakresie międzynarodowych stażów naukowych: https://www.surveymonkey.co.uk/r/QWTJZX3

Średni czas wypełniania naszej ankiety to zaledwie 90 sekund. Ankieta jest w zupełności anonimowa. Z góry dziękujemy za poinformowanie swoich Znajomych o możliwości jej wypełnienia. Pozdrowienia z Londynu!